Печат

Синхронистките Колесниченко и Пацкевич взеха златото във волната програма

Автор „Русия днес“. Публикувана в Спорт

Руските синхронистки Светлана Колесниченко и Александра Пацкевич удържаха победа във волната програма на дуетите по време на Световното първенство по водни спортове, което преминава в Будапеща. Руснаците събраха 97,0000 точки. Второ място заеха китайките Цзян Венвен и Цзян Тинтин (95,3000), а трети се класираха украинките Анна Волошина и Елизавета Яхно (93,2667).

23-​годишната Колесниченко печели четвърти златен

Печат

IAAF допусна още осем руски лекоатлети до международни стартове

Международната асоциация на лекоатлетическите федерации (IAAF) одобри заявката на още осем руснаци за участие в чуждестранни турнири като неутрални спортисти, съобщи пресслужбата на организацията. Този път IAAF разгледа 61 заявки, от които одобри осем, а 53 бяха отклонени.

Сред допуснатите са Иля Иванюк (скок на височина), бронзовият призьор от

Печат

Екипажът на Мардеев спечели 12-ия етап от "Пътя на коприната"

Екипажът на „КамАЗ Мастер” на руския пилот Айрат Мардеев финишира на първо място в 12-​ия етап от ралито „Пътят на коприната” при камионите. Той показа време 4 часа, 4 минути и 8 секунди.

Второто и третото място заеха неговите партньори Антон Шибалов и Едуард Николаев. Изоставането на Шибалов е 2 минути и 15 секунди, на Николаев — 3 минути и 1 секунда