Печат

Загитова запази първото място в световния рейтинг. Медведева е трета

Автор „Русия днес“. Публикувана в Спорт

При спортните двойки лидират Евгения Тарасова и Владимир Морозов

Олимпийската шампионка по фигурно пързаляне Алина Загитова запази лидерството си в рейтинга на Международния съюз на кънкобегачите (ISU), съобщи пресслужбата на съюза.

16-​годишната Загитова, която вече втори сезон се състезава при жените, има в актива си 4510 точки, като за отминалия сезон е събрала 2620 точки. Тя спечели Световното първенство, стана сребърен призьор на Европейското първенство и стана втора във финала на Гран при. Второто място заема японската фигуристка Сатоко Мияхара (3459 точки), а на трето е рускинята Евгения Медведева (3384), извоювала бронзов медал на Световното първенство. Сребърният призьор от Универсиада-2019 Станислава Константинова се нареди девета (2514), Европейската шампионка от тази година София Самодурова е 10-​а с 2345 точки.

Руснакът Михаил Коляда се изкачи на третото място в световния рейтинг. Таблицата се оглавява от американеца Натан Чен (4390 точки). Втори е японецът Сьома Уно (4045). Сребърният медалист от европейското първенство през тази година Александър Самарин е седми с 2730 точки.

Руснаците Евгения Тарасова и Владимир Морозов лидират при спортните двойки с актив от 4042 точки. Втори са французите Ванеса Джеймс и Морган Сипре (3709), а трети — руснаците Наталия Забияко и Александър Енберт (3696).

При танцовите дуети най-добри сред руските спортисти — четвърти — са Александра Степанова и Иван Букин (3277 точки). Рейтингът се оглавява от американците Мадисън Хабъл и Захари Донъхю (4098). На второ място са французите Габриела Пападакис и Гийом Сизерон (3490), а на трето — италианците Шарлен Гиняр и Марко Фабри (3439). Руският дует Виктория Синицина и Никита Кацалапов е на пето място с 3061 точки.