Печат

Русия - на полуфинал за Междуконтиненталната купа по плажен футбол

Автор „Русия днес“. Публикувана в Спорт

Руският национален отбор по плажен футбол победи отбора на Мексико с резултат 3:1 в мачот втория кръг на турнира за Междуконтиненталната купа и се класира за полуфиналите. Турнирът преминава в Дубай.

В състава на руския отбор се отричиха Владислав Жариков (8-​а минута), Борис Никоноров (19) и Виктор Кришанов (30). За мексиканците гол отбеляза Нестор Мартинес (20).

Русия е в една група със съставите на Иран, Мексико и Египет. В първия кръг руснаците победиха Египет с 5:3. След двата кръга руският отбор е с 6 точки и предсрочно си осигури класиране за полуфиналите. В третия кръг „сборная” ще играе срещу състава на Иран.

Турнирът за Междуконтиненталната купа се играе за девети път, той е ежегоден и традиционно преминава в ОАЕ. Русия е печелила турнира три пъти (2011, 2012, 2015), а три пъти е заемала второто място (2013, 10141 2018). През 2016 г. руснаците са бронзови призьори, а през 2017 г. заеха четвъртото място.